ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11085708
*
nr 1108 5708
Spegel
diameter: 100 cm
Kondition: nutida
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 maj 2017
kl 19:58:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 19:48:59
1
350 kr
10/5 20:41:58
2
500 kr
12/5 20:49:04
2
900 kr
13/5 21:20:21
3
900 kr
13/5 21:20:21
2
900 kr (Budbetjänt)
13/5 21:20:38
3
1.200 kr
13/5 21:26:39
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: nutida
Läs om budbetjänten
nr 1108 5708
Spegel
diameter: 100 cm
Kondition: nutida
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 maj 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/5 19:48:59 | 1 | 350 kr |
| 10/5 20:41:58 | 2 | 500 kr |
| 12/5 20:49:04 | 2 | 900 kr |
| 13/5 21:20:21 | 3 | 900 kr |
| 13/5 21:20:21 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 13/5 21:20:38 | 3 | 1.200 kr |
| 13/5 21:26:39 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



